wz
 

Pražská družina SOVF

 

 

Brána svobody

 

 

    K osudu publikace…

Před několika roky jsem byl obeznámen s připravovaným projektem KPV – Pomníky politických vězňů třetího odboje a požádán o vytvoření návrhu obsahu a grafického tiskového designu.

Publikace v návrhu měla mít trochu netradiční reprezentační formu kartónových listů s jednostranným barevným potiskem vázaných kroužkovou vazbou v pevných deskách. Nevím, zda KPV nějaký obdobný projekt nakonec realizovala. Já jsem po vytvoření návrhu – který byl údajně kladně přijat – od spolupráce a realizace odstoupil, neboť tlumočenou představu ústředí, že všechny náklady budu financovat z vlastních zdrojů jsem si nemohl dovolit.

Návrh vytvořených osmi stran si můžete prohlédnout i stáhnout do svých počítačů.

Stažený a otevřený soubor PDF se vám zobrazí na celé ploše monitoru, kde tak uvidíte v prohlížeči Adobe Reader nebo Acrobat stránku v celku (vhodné na větších obrazovkách pro vnímání vzájemného působení textů a obrazových prvků v ploše stránky). Stiskem klávesy Esc (vlevo nahoře na klávesnici) se vám obsah zobrazí v klasickém okně prohlížeče s možností např. přiblížení, rolování, tisku apod.

 

Josef Přech