wz

 

 

    HELP (jak si stáhnout soubor do svého počítače?)

 

 

Soubor si stáhnete do svého počítače tak, že kurzorem najedete na aktivující část (aktivující části poznáte podle toho, že bývají modré nebo podtržené, hlavně však po najetí myší na ně, se šipka kurzoru změní v ručičku), stisknete pravé tlačítko myši, ze zobrazené nabídky voleb aktivujte „Uložit cíl jako…”, vyberete místo kam chcete soubor umístit a uložíte jej.

 

Soubory které jsou ve formátu PDF potřebují k tisku nebo k zobrazení a čtení na obrazovce monitoru použít prohlížeč Adobe Reader. Tento prohlížeč je šířen zdarma a v české verzi. Můžete si oficiálně stáhnout zdarma poslední českou verzi pro požadovanou platformu zde > Velikost přenášeného programu je více než 20 MB a proto potřebujete kvalitnější připojení. Nemáte-li jej, požádejte někoho kdo ho má, ať vám prohlížeč stáhne a nainstaluje.

 

Když se vám publikace v prohlížeči zobrazí v režimu „Na celou obrazovku”, můžete stránkovat šipkami nebo klávesou Page Up a Page Down, nebo se z tohoto zobrazení přesunout do normálního programového okna prohlížeče stiskem klávesy Esc. V tomto programovém okně pak lze text tisknout i přiblížit pro pohodlné čtení na menších monitorech.